Автомобили на улицах города

У Польщі розробляють інноваційний екологічний асфальт

Польський дослідницький консорціум, до якого входять компанія Lotos Asfalt і Гданський технологічний університет, розробляють інноваційне дорожнє покриття, що сприяє зниженню забруднення повітря на автошляхах.

Як пише ЦТС з посиланням на Rynek Infrastruktury, вартість проєкту «Екологічний асфальт»  становить понад $1,4 млн. Із них 65% надходитиме з фондів ЄС. Проєкт був створений у відповідь на проблеми, пов’язані із забрудненням повітря в містах Польщі.

Дослідницький консорціум почав роботу над інноваційним асфальтовим покриттям із фотокаталізатором, використання якого має в кінцевому підсумку знизити вміст шкідливих речовин  в зоні смуги руху.

Відзначається, що фотокаталітичні системи очищення повітря в даний час є однією з найбільш прогресивних.

«Наша технологія заснована на інноваційних гібридних фотокаталізаторах, які забезпечують значне зниження концентрації шкідливих речовин в асфальті, що виділяються під впливом сонячної радіації і додатково дозволяють розкладати канцерогенні органічні сполуки на прості і нешкідливі неорганічні. Нині на ринку немає дорожнього покриття з таким функціоналом», – додає професор Петро Яскула з Департаменту дорожнього будівництва ГТУ, який також бере участь у проєкті.

«Через те, що асфальт становить понад 90% вуличного покриття в містах, таке рішення може значно покращити якість життя їх жителів. Інновації, особливо в сфері екологічних технологій, є основою розвитку нашої компанії. Тому в цьому питанні ми орієнтуємося на тісну співпрацю з відомим науковим партнером – Гданьським технологічним університетом», – підсумував голова правління Lotos Asfalt Цезарій Годзюк.

Читати також:

 

 

Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад