Хельсинки

Гельсінкі – одне з найекологічніших міст світу

Якщо ви хочете відвідати місто, яке високо цінує навколишнє середовище і опікується cталим розвитком, Гельсінкі – ідеальне місце. Фінська столиця розташована на півострові в Фінській затоці, що на сході Балтийського моря.

Одним із найбільших «вкладників» в економіку Гельсінкі є туризм, що призвело до збільшення числа екологічно чистих приміщень. Близько 75% готельних номерів у місті сертифіковані як екологічно чисті, а ті, хто ще не повністю підтвердив свою прихильність справі, обов’язково мають екологічний план. Йдеться про всі аспекти бізнесу – від їжі і води до утилізації відходів та споживання енергії.

Окремої уваги заслуговує Війккі – зелений район міста. Цей житловий район орієнтований на забезпечення сталості. В якості експериментального проекту тут використовувалися системи сонячної і вітрової енергії. І саме тут знаходиться перша в Фінляндії будівля майбутнього – саме таке враження справляє офіс Центру навколишнього середовища з найнижчим рівнем енергоспоживання в Фінляндії.

В місті панує спокій і… чисте повітря. Останнє – завдяки великій кількості парків і велосипедам, яким надають первагу жителі Гельсінкі як засобу пересування. У столиці Фінляндії поширено сервіс CityBike, а кількість велостоянок вражає.

Вода в Гельсінкі – кришталево чиста, її можна пити з-під крана. Свого часу Комітет з водних ресурсів при ООН визнав водопровідну воду в Фінляндії найчистішою у світі.

✔Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад

Читайте також: Фінляндію визнано лідером The Good Country Index

Фото: Unsplash