За новим прогнозом аналітичної компанії Frost & Sullivan, до 2025 року на мапі світу буде щонайменше 26 розумних міст. Із них 16 – у Північній Америці та Європі, решта – в Азії і Океанії. Про це пише Cities Today.
Аналітики підрахували, що до 2025 року витрати на технології розумного міста становитимуть $327 млрд, для порівняння – в 2019 році вони склали $96 млрд. Водночас розумні міста створять бізнес-можливості на суму $2,46 трлн.
Компанія заявила, що постпандемія змусить міста зосередитися на розробці потужної інфраструктури на основі даних для використання службами охорони здоров’я, громадської безпеки тощо. Великим попитом користуватимуться штучний інтелект і рішення, засновані на даних, зокрема для моніторингу відкритих даних і надання цифрових міських послуг.
Згідно зі звітом, міста вже інвестували в пристрої та додатки для відстеження контактів, платформи відкритих даних, автономні дрони і крауд-аналітику для боротьби з COVID-19, а також в інтелектуальні мережі, інтелектуальне управління дорожнім рухом, автономні транспортні засоби, інтелектуальне освітлення і послуги електронного управління.
Універсального визначення «розумного міста» немає. Втім у Frost & Sullivan характеризують їх за відповідним розвитком п’яти з восьми галузей: розумне управління і освіта, розумна охорона здоров’я, розумні будівлі, розумна мобільність, розумна інфраструктура, розумні технології, розумна енергія, розумні громадяни.
Амстердам, Сеул, Сінгапур і Копенгаген входять в число лідерів.
Читайте також:
- Велосипеди в Амстердамі генерують електрику для потреб міста
- Гельсінкі – одне з найекологічніших міст світу
- В Амстердамі облаштовують мінісади довкола сміттєвих контейнерів
✔Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад
фото: S-PARK