Велосипеды в Амстердаме, которые могут генерировать электрику для нужд города

Велосипеди в Амстердамі генерують електрику для потреб міста

Команда дизайнерів з Нідерландів впевнена, що майбутнє неможливе без велосипедів. Вони пропонують водіям авто пересісти на велосипеди і водночас демонструють різноманітні – екологічні й економічні – вигоди.

Щодня жителі Амстердама проїжджають на велосипеді  близько 2 млн кілометрів. Вони їздять на ньому на роботу, у тренажерний зал або в інших справах, виробляючи при цьому величезну кількість енергії – в середньому 19,5 млн ват-годин. Цього достатньо для живлення енергією тисячів домогосподарств. Отже автори проекту S-PARK знайшли спосіб її раціонального обігу і використання. Вони розробили велосипедну стійку, що перетворює енергію, вироблену людьми під час руху на велосипеді, на електрику для свого району.

Як це працює? На сайті  S-PARK повідомляється, що кожен сусід отримує спеціальне переднє колесо, яке необхідно встановити на велосипедну раму. Воно акумулює в батареях і зберігає енергію, що генерується під час їзди на велосипеді та під час гальмування. Наприкінці дня, коли всі повертаються додому і паркують свої байки на спеціальній стіці, енергія надходить в електричну мережу. В такій спосіб забезпечуючи «чисте» живлення всіх навколишніх вуличних ліхтарів або побутових пристроїв.

✔Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад

Фото: S-PARK