Певица Ашанти

Ашанті – хедлайнер концерту в Антигуа і Барбуда на захист океану від пластику

1 червня 2019 року в Антигуа і Барбуда відбудеться музичний фестиваль «Play it out» на підтримку зусиль, що докладаються для боротьби зі забрудненням світового океану пластиком. Хедлайнер концерту – володарка премії Grammy, американська співачка Ашанті.

«Ми вбиваємо нашу планету, вбиваємо тварин. Це – наша вина, і ми просто зобов’язані щось зробити. У мене поки немає дітей, але я хочу, щоб мої діти могли плавати в океані, не боючись за своє здоров’я», – сказала Ашанті на прес-конференції в штаб-квартирі ООН.

Щороку в океан з вини людей потрапляє 8 млн тонн пластику. Через пластикові відходи гине морська флора і фауна, руйнуються морські екосистеми, страждають рибальство і туризм. Щорічний економічний збиток від пластикового сміття в океані оцінюється в $8 млрд.

Ба більше, з часом пластик розкладається на дрібні частинки. Їх поглинає риба, в результаті мікропластік може потрапити в організм будь-якої людини, яка вживає морепродукти, і завдати непоправної шкоди здоров’ю.

«Якщо не вжити термінових заходів, до 2050 року в океані буде більше пластика, аніж риби. Ми не можемо відмахнутися від проблеми морського сміття, це наша проблема. Ми самі її створили і повинні знайти рішення», – сказав Міністр навколишнього середовища Антигуа і Барбуди Джозеф Молуін.

Антигуа і Барбуда стала першою країною в Латинській Америці і Карибському регіоні, яка заборонила використання одноразових пластикових виробів.

Фестиваль «Play it out» проводить уряд Антигуа і Барбуди за підтримки влади Норвегії. Окрім місцевих музикантів, участь у ньому візьмуть музиканти з Гани, Колумбії, Норвегії, Німеччини та США.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво
Ціль 14. Збереження морських екосистем

Фото: instagram.com/ashanti