Хедлайнер - «Київська камерата» та його солістка, народна артистка України Богдана Півненко

Кам’янка запрошує на концерт класичної музики і джазу просто неба

8 червня у місті Кам’янка, що на Черкащині, відбудеться музичний фестиваль просто неба Kamianka Music Fest. Цьогоріч джазову сторінку JAZZ COSMIC NIGHT відкриває відомий джазовий колектив з Німеччини Falk Bonitz Trio, а хедлайнером класичної частини стане Національний ансамбль солістів «Київська камерата» та народна артистка України Богдана Півненко.

Kamianka Music Fest відбувається вже другий рік поспіль за ініціативи Центру культурних ініціатив «Відповідальне майбутнє» та підтримки Кам’янської міської ради.

Місто Кам’янка вибрано для проведення музичного заходу невипадково, адже має потужний музичний бекґраунд. Свого часу сюди приїздив уславлений композитор Петро Чайковський. Саме тут, за його словами, він жив, працював, відпочивав, «оновлювався душею, розумом і серцем». Почувався ніби вдома, був щасливим, натхненним і написав понад 30 творів. Серед них – опери «Євгеній Онєгін», «Мазепа», «Орлеанська діва», балети «Лебедине озеро», «Спляча красуня», фортепіанні цикли «Дитячий альбом», «Пори року» та багато інших. Окрім того, у Кам’янці та Вербівці часто бував відомий польський композитор, засновник польської композиторської школи ХХ століття Кароль Шимановський.

«Цей край став натхненням для багатьох композиторів, письменників, поетів та художників», – прокоментувала кураторка фестивалю, голова Центру культурних ініціатив «Відповідальне майбутнє» Вікторія Зубенко.

Фестиваль є культурологічним і має просвітницьку мету, яка відповідає цілям Глобальної агенди ООН 2030 зі сталого розвитку в частині «Сталі міста та громади» – розвиток культурного простору територіальних громад та забезпечення охорони культурної та природної спадщини України. Окрім просування класичної музики, він сприяє залученню туристів до Кам’янки і сталому розвитку міста.

Цьогоріч участь у фестивалі візьмуть діти-переможці Всеукраїнського дитячого музичного конкурсу пам’яті П.І.Чайковського з різних містечок України. До слова, торік неймовірний успіх мав виступ талановитої скрипальки Мирослави Которович, заслуженого артиста України Ігоря Саєнка та колективу молодих музикантів АртеХатта.

Відбуватиметься яскраве музичне дійство Kamianka Music Fest на території Кам’янського державного історико-культурного заповідника.

Партнер фестивалю – ПУМБ. Захід відбудеться також за підтримки компаній «АГРО Плюс», «Владіком», «Олімп» і туристичний комплекс «Перший кордон».

 

Партнеры фестиваля Kamianka Music Fest

Ціль 11. Сталий розвиток міст та громад