Ветроэнергетика в Украине

Демократів у США закликають пов’язати чисту енергію зі зниженням цін на тлі війни з Іраном

Лідери кліматичного руху заявляють, що демократам необхідно просувати чисту американську енергію як спосіб зниження витрат в умовах, коли війна стрясає нафтові ринки. Такий перехід від викопного палива, який, на думку вчених, вкрай необхідний для запобігання катастрофічних наслідків зміни клімату.

The Guardian пише, що американських демократів закликають активніше просувати чисту енергію як спосіб зменшити витрати для населення після стрибка цін на нафту й газ через конфлікт навколо Ірану.

Після атак США та Ізраїлю на Іран і ризиків для Ормузької протоки, через яку проходить близько п’ятої частини світових поставок нафти й газу, енергоринки різко відреагували зростанням цін. У США середня ціна бензину перевищила $4,10 за галон.

Критики вважають, що демократи недостатньо використовують ситуацію, щоб пояснити переваги переходу на відновлювану енергетику, яка менше залежить від геополітичних криз.

Сенатор-демократ Шелдон Вайтгаус заявив, що справжня енергетична незалежність можлива лише завдяки розвитку відновлюваних джерел енергії, ресурси яких є безмежними та не залежать від міжнародних конфліктів.

Європейський Союз також планує прискорити впровадження екологічно чистої енергії, аби допомогти зменшити рахунки за електроенергію. «Кожна затримка інвестицій в енергетичний перехід загрожує великими витратами для суспільства на пізнішому етапі», — йдеться у проекті пропозиції Європейської комісії. Цей план з’явився напередодні конференції в Колумбії цього місяця, де зберуться представники 85 країн, щоб розробити дорожню карту переходу від ери викопного палива.