мост в Цинциннаати

Міста почали позиціонувати себе як «кліматичний притулок»

Через екстремальні шторми, повені, дощі та руйнівні пожежі деякі міста почали позиціонувати себе як найпривабливіші для проживання тих, хто прагне уникнути тяжкості потепління клімату. У Сполучених Штатах відповідних зусиль докладають саме Дулут (штат Міннесота), Баффало (штат Нью-Йорк) і Цинциннаті (штат Огайо).

Джессі Кінен, викладач Гарвардської вищої школи дизайну, каже, що Дулут і Баффало мають безліч переваг. «Ці міста добре розташовані – у них прохолодний клімат, який буде залишатися відносно м’яким навіть при підвищенні температури. У них є доступ до прісної води завдяки Великим озерам. До того ж, вони стикаються з мінімальним ризиком лісових пожеж і прибережних штормів», – сказав Кінен, якого цитує EcoWatch.

Залучення нових жителів з регіонів, які сильно постраждали внаслідок зміни клімату, може допомогти містам відновити втрачену економічну міць. Утім, заохотити людей прийняти холодний клімат і сніги – нелегке завдання. Звісно, на думку Кінана, рекламувати себе як climate resilient – це тільки перший крок. Міста повинні вирішити такі серйозні питання, як робочі місця і доступне житло.

Раніше цьогоріч Дулут організував конференцію, на якій Кінан презентував свою концепцію міста і навіть запропонував гасло: climate-proof Duluth, тобто сталий до клімату Дулут. Він показав рендеринг міста з 45 000 нових одиниць житла, розширеної лікарнею, новою залізницею тощо. У міській раді також вважають потенційний розвиток благом, але висловлюють стурбованість через те, що приплив кліматичних мігрантів може погіршити боротьбу міста за забезпечення доступного житла.

Читайте також: Липень став найгарячішим місяцем в історії спостережень

Щодо Баффало, місто відоме в країні й у всьому світі снігами. У лютому 2019 року мер під час свого щорічного звернення оголосив його «кліматичним притулком». У Баффало вже прийняли тих, кого можна назвати кліматичними мігрантами, надавши притулок тисячам пуерторіканців після урагану Марія, що спустошив острів восени 2017 року.

Кліматична сталість також є все більшим фокусом для Цинциннаті. І хоча місто не застраховане від зміни клімату, воно розташовано поза межами ймовірних районів стихійних лих, отже має шанси стати «кліматичним притулком». Ідея просувати місто як «кліматичний притулок» виникла після того, як туди переїхали тисячі людей через ураган Катріна в 2005 році.

Водночас, на думку професора урбаністики Портлендського державного університету Вівека Шандаса, ті люди, хто схильні або змушені до переїзду, шукатимуть міста із сильними економічними можливостями, високою якістю життя – відповідно до існуючих моделей мобільності.

Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура
Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад
Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками

фото: Unsplash