Город на воде

Плавучі міста – реальність найближчого майбутнього

Недоліки міського планування разом із ростом виробництва і споживання часто призводять до забруднення міст і деградації навколишнього середовища. Темпи будівництва нового житла значно відстають від темпів зростання міського населення. Вирішити проблему можна за допомогою «плавучих міст». Ці ініціативи вже здійснюються на практиці.

Як зазначають в ООН, у Лагосі міська біднота через нестачу землі вже живе в плавучих поселеннях на околицях міста. А в Сінгапурі землі так мало, що міська влада вдалася до меліорації, щоб у такий спосіб збільшити територію майже на чверть у порівнянні з 1965 роком, коли країна здобула незалежність.

Сьогодні 56% усіх жителів планети живуть в містах і в найближчі роки частка містян збільшиться. До 2030 року вони становитимуть вже 60% жителів планети, а в 2050 році – приблизно 68%. Стрімка урбанізація призводить до перенаселення міст, нестачі землі для будівництва нових житлових будинків

«Не кожен день мені доводиться виступати за такою незвичайною і інноваційною темою, як плавучі міста», – зауважила перший заступник Генерального секретаря ООН Аміна Мохаммед, яку цитують у Центрі новин ООН. Вона назвала нову ініціативу потенційним рішенням для побудови більш сталого майбутнього. Представниця ООН додала, що сучасні міста і їхні жителі стикаються також із погрозами, пов’язаними зі зміною клімату.

За даними ООН, майже 60% міст із населенням понад 300 тис. людей схильні до високого ризику циклонів, засух, повеней, землетрусів і вивержень вулканів

«Сьогодні ми вже не можемо продовжувати будувати такі міста, як Нью-Йорк або Найробі», – сказала Аміна Мохаммед. Вона закликала будувати міста для людей, а не автомобілів, будувати міста, які не опиняться під водою в результаті підйому рівня моря. Тобто, міста повинні стояти на воді, а не під водою.

В ООН вважають, що при будівництві «плавучих міст» можна також експериментувати з вирощуванням сільгосппродукції за допомогою гідропоніки, а також шляхом розширення сектора аквакультури. Наприклад, у Роттердамі вже будується плавуча молочна ферма. Плаваючі міста можуть стати кроком на шляху до сталого розвитку.

Ціль 11. Сталий розвиток міст

 

Photo by Josh Sorenson on Unsplash