Циркулярна економіка швидко зростатиме у найближчі п’ять років – дослідження ABI Research

Компанія ABI Research, яка спеціалізується на глобальних технологічних дослідженнях, прогнозує, що в найближчі п’ять років кругова економіка швидко розвиватиметься, а 2030 року сягне 10,5%. Оскільки зусилля щодо сталого розвитку та відповідне законодавство почнуть діяти.

«Кругова економіка – це концепція, яку часто неправильно розуміють, яка йде набагато далі, ніж управління відходами… Це рух від нашої економіки «бери-користуйся-викидай» до такої, яка проектує відходи, зберігає продукти та матеріали у використанні та відновлює природні системи. Концепції циклічності, як от переробка, повторне використання та економіка спільного використання, будуть критично активізовані технологіями розумних міст, такими як Інтернет речей, AI та цифрові близнюки», – пояснює Ліндсі Вест, аналітик Smart Cities & Smart Spaces Research ABI Research.

Існує багато різноманітних поточних і майбутніх урядових заходів, які, очікується, посилять циркулярність у всьому світі. Зокрема, ЄС оприлюднив План дій з кругової економіки як частину Зеленої угоди (англ. – Green Deal), а Китай нещодавно оприлюднив свій новий п’ятирічний план (2021-2025) з розвитку економіки кругового циклу, що прискорить трансформації

Окрім того, такі організації, як Ellen MacArthur Foundation, здійснюють крупномасштабні освітні заходи, націлені на компанії, уряди та міста C40, економіки яких складають 25% світового ВВП.

Також багато різноманітних технологічних компаній використовують концепції циркулярності. Як приклад – платформа Vodafone NB-IoT для моніторингу водних систем для запобігання відходам і платформа Digital Twins від Cityzenith, яка допомагає компаніям з відходами.

Прогнозується, що до 2050 року близько 70% людей житимуть у містах. Тож важливою буде наявність інфраструктури для підтримки такої кількості та щільності населення. Розумні міста та технології матимуть важливе значення для сприяння розвитку циркулярної економіки.

Багато сучасних технологій розумного міста вже підтримують циркулярну економіку. Йдеться, наприклад, про економіку спільного використання, розумне освітлення та зелену інфраструктура. Однак, за словами Ліндсі Вест,  ці технології повинні впроваджувати циркулярну практику від початку до кінця, щоб повною мірою використовувати можливості, які відкриває циркулярна економіка.

Ці висновки наведено у звіті Circular Cities Strategies and Technologies від ABI Research. Він є частиною дослідницької роботи Smart Cities і Smart Spaces, яка включає дослідження, дані та ABI Insights.

Ваша компанія вже визначилась із Цілями сталого розвитку? Замовити корпоративний тренінг >>>

Читати також: