Франція забороняє пластикову упаковку для фруктів і овочів

Франція забороняє з початку наступного року використання пластику майже для всіх фруктів і овочів. Про це повідомляє LiveKindly.

Закон вперше ухвалено в лютому 2020 року, а нещодавно міністерство довкілля оприлюднило список із близько 30 видів свіжих продуктів, які мають продаватися без пластикової упаковки з січня 2022 року, у тому числі – баклажани, томати, апельсини, яблука та банани.

Пластикова упаковка буде поступово виведена з обігу і для інших продуктів у найближчі роки. Для помідорів чері, стручкової квасолі та персиків упаковку замінять до 2023 року, спаржі, вишні, грибів – до 2024 року, а малини, полуниці – до 2026 року.

Нині Франція виробляє 4,8 млн тонн пластику на рік, і лише 16% переробляється. Близько 37% фруктів і овочів продаються в упаковці, і нова заборона може запобігти понад 1 млрд одиниць непотрібного та шкідливого пластику на рік.

Окрім того, з 2022 року усі громадські місця у Франції повинні мати фонтани з водою, щоб скоротити використання пластикових пляшок, а ресторанам швидкого харчування заборонено пропонувати пластикові іграшки. Наступного року також буде заборонено будь-який одноразовий посуд для їжі в магазині.