До кінця 2031 року ринок біогазу сягне $61 млрд

До кінця 2031 року світовий ринок біогазу досягне $61,2 млрд. Згідно з новим дослідженням Future Market Insights (FMI), цьому сприяє збільшення обсягів використання біогазу для виробництва електроенергії, автомобільного палива та опалення. США, Німеччина, Індія та Китай стають ключовими виробниками та експортерами біогазу.

Боротьба з викидами парникових газів, як-от метан, CO2 та оксиди азоту,  а також посилення правил, спрямованих на скорочення залежності від викопного палива, стимулюють перехід від традиційних видів палива до альтернативних. Тож, за прогнозами, ринок біогазу зросте в середньому на 6,8% упродовж наступних 10 років.

Більша частка ринку припадатиме на електроенергію. Біогаз також широко використовується і надалі використовуватиметься як екологічно чисте паливо для транспортних засобів. Такі країни, як Німеччина, США, Швеція, Великобританія, нині є драйверами впровадження біогазу у транспортному секторі.

Боротьба з викидами парникових газів і посилення зусиль для досягнення вуглецевої нейтральності сприятимуть зростанню попиту на біогаз

Сприятлива державна політика в цих країнах стимулює продаж автомобілів, автобусів і вантажівок, що працюють на біогазі, через податкові пільги та стимули для закачування біогазу в природні мережі, а також інвестиційних субсидій.

За даними Управління енергетичної інформації США (EIA), на транспортний сектор припадає приблизно 30% світового споживання енергії. Це робить відновлювані джерела енергії найважливішим аспектом сталого майбутнього. У зв’язку з цим найближчими роками очікується збільшення попиту на біогаз як автомобільне паливо, а розширення автомобільного сектора продовжить стимулювати зростання ринку біогазу до 2031 року.

Також очікується, що до 2031 року Китай домінуватиме на ринку біогазу у Східній Азії. Біогаз у Китаї переважно виробляється з використанням такої сировини, як харчові відходи, відходи тваринництва та енергетичні культури. Виробники в Китаї також дедалі частіше використовують жовту солому як сировину для виробництва біогазу, що буде певною ознакою для китайського ринку біогазу.

Центральний уряд Китаю також сприяє розгортанню великомасштабних біогазових установок, особливо сільськогосподарських, для збільшення виробництва та споживання відновлюваної енергії та покращення якості води, повітря в країні.

Серед ключових факторів стримання ринку FMI називає високі капітальні вкладення, що необхідні для встановлення біогазових установок. Також ідеться про переваги, які споживач надає електромобілям, а не автомобілям, що працюють на природному газі – це перешкоджає продажам біогазу в автомобільному паливному сегменті .

Щодо конкурентного середовища, нині до п’ятірки найбільших гравців на світовому ринку біогазу входять Total SA, Air Liquide, Wartsila, Planet Biogas Global GmbH та Envitec Biogas AG. За даними FMI, на ці компанії припадатиме майже 27,1% від загального обсягу продажів у 2021 році.

фото: planet-biogas.com