Небо в облаках

Пронозується значне зростання цін на вуглець в Європі до 2030 року

Ціни на вуглець в системі торгівлі викидами Європейського Союзу (ETS) значно зростуть упродовж наступного десятиліття через більш жорсткі кліматичні цілі. За даними Reuters, про це заявили учасники ринку в галузевому огляді, який оприлюднено в понеділок.

Система торгівлі квотами на викиди ЄС є найбільшим вуглецевим ринком у світі, яка охоплює близько 45% викидів парникових газів і стягує плату за викиди – за кожну тонну вуглекислого газу, що викидається.

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям проаналізувати свій вуглецевий слід і переглянути екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>

Дослідження, проведене Міжнародною асоціацією торгівлі викидами (IETA), показало, що ціни на вуглець в ETS становитимуть у середньому 47,25 євро за тонну в період з 2021 по 2025 рік і 58,62 євро за тонну в період з 2026 по 2030 рік.

Здебільшого це пов’язано з жорсткішою метою ЄС щодо скорочення викидів щонайменше на 55% до 2030 року, якщо порівнювати з рівнем 1990 року.

Учасники очікують, що середня світова ціна на вуглець, необхідна до 2030 року для того, аби світ став на шлях досягнення цілей щодо стримування зростання глобальної температури, складе 63,20 євро за тонну в порівнянні з минулорічним очікуванням в 55,97 євро за тонну.

Членами IETA є банки, біржі, енергетичні та промислові компанії.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

 

Читати також: