Білл Гейтс і Воррен Баффет побудують новий тип ядерного реактору – замість вугілля

Енергетичні компанії, якими управляють мільярдери Білл Гейтс і Воррен Баффет, вибрали Вайомінг, найбільший вугледобувний штат США, для запуску першого проєкту ядерного  реактору нового типу Natrium на місці вугільної електростанції. Про це повідомляє The Guardian.

TerraPower, заснована Гейтсом близько 15 років тому, і енергетична компанія PacifiCorp, що належить Berkshire Hathaway Воррена Баффета, заявили, що точне місце розташування демонстраційної установки має бути оголошено до кінця року.

Потужність реактору з натрієвим теплоносієм і накопичувачем енергії на основі розплавів солей становитиме 500 МВт електроенергії. Розробники повністю відмовилися від вуглецевої технології. Тож новий реактор стане внеском у боротьбу зі зміною клімату.

За даними видання, невеликі реактори на швидких нейтронах використовують інше, на відміну від традиційних ядерних реакторів, паливо – більш збагачене.

Прогнозується, що будівництво експериментального реактора нового типу Natrium триватиме 7 років і вартуватиме $1 млрд.

Ціль 7. Доступна та чиста енергія

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям переглянути соціальні й екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>