Інновації від природи. Україна обрала три найкращі екопроєкти, що змагатимуться у Biomimicry Global Design Challenge

Альтернативна енергія від коливань гілок дерев, контейнери для утилізації пластику за допомогою молі та біорозкладні шнури для підв’язування тепличних культур – ось три переможця Національного конкурсу з пошуку інноваційних рішень за логікою біомімікрії.
Конкурс проведено за підтримки Програми розвитку ООН в Україні й Інституту біомімікрії (США). Цьогоріч у центрі уваги були проєкти, натхненні природними системами і організмами, що вирішують проблему відходів  #ДизайнБезВідходів! #DesignOutWaste!
«П’ятдесят заявок – рекордна кількість для національного конкурсу з біомімікрії», – прокоментували організатори в Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН.
У фіналі свої проєкти презентували команди з 7 міст України, зокрема Київ, Львів, Тернопіль, Рубіжне, Олександрія, Хмельницький, Одеса.
Три обрані команди отримають наставництво та підтримку від Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН в Україні та її партнерів для підготовки проєкту та подання його на міжнародний конкурс з біомімікрії Biomimicry Global Design Challenge.
Трійка переможців також візьме участь у бізнес-інкубаторі та матиме можливість масштабувати свій винахід і знайти міжнародних партнерів у мережі з 60 офісів Лабораторій інноваційного розвитку ПРООН.

Що таке біомімікрія? Біомімікрія описує процес вивчення та імітації стратегій, що спостерігаються в природі, для розв’язання проблем людства

 

Окрім того, за результатами голосування аудиторії під час Pitch Day з біомімікрії також відзначено проєкт Уляни Лумей «Еко-каналізація», що імітує наноструктури з листків лотоса і відштовхує бруд всредині каналізаційних труб.

Конкурс проводився в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством захисту довкілля і природних ресурсів України, бізнес-інкубатором Ukrainian Future Національного центру «Малої академії наук України», БФ «Фонд захисту біорізноманіття України», ГО «Плато», ГО «Тарілка», Синхро Простір, Change Agency Responsible Future, а також за участі представників бізнесу, місцевої влади та університетів.