Эрозия сельскохозяйственных земель

У світі треба відновити мільярд гектарів деградованих земель – територію розміром з Китай

Світова спільнота повинна виконати своє зобов’язання щодо відновлення не менше мільярда гектарів деградованих земель – території розміром із Китай – протягом наступного десятиліття. Країни також повинні взяти на себе аналогічні зобов’язання щодо Світового океану.

Про це йдеться в новій доповіді Програми ООН з довкілля (ЮНЕП) і Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО), яка представлена з нагоди проведення Десятиліття ООН з відновлення екосистем на 2021-2030 роки.

За даними доповіді, обсяги природних ресурсів, які людство використовує сьогодні, в 1,6 разів перевищують доустимі обсяги природокористування. А це означає, що для запобігання великомасштабного руйнування екосистем і втрати біорізноманіття одних лише зусиль зі збереження недостатньо. Необхідно активно відновлювати біоресурси планети.

Щорічні глобальні витрати на відновлення екосистем суші до 2030 року оцінюються щонайменше в $200 млрд. Утім кожен долар, інвестований у відновлення екосистем, приносить до $30 економічної вигоди.

До екосистем, що потребують невідкладного відновлення, відносяться сільськогосподарські угіддя, ліси, луки і савани, гори, торфовища, прісні води, океани і навіть екосистеми міст.

Експерти також підкреслюють, що громади, які проживають сьогодні на деградованих землях, а це майже 2 млрд гектарів, – це найбідніші верстви населення, які втратили основне джерело доходу і прожитку.

Щороку ми втрачаємо екосистемні ресурси, які могли б скласти більше 10% світового ВВП

Відновлення екосистем включає в себе широкий спектр практичних заходів – від відновлення лісів до повторного заболочування торфовищ і відновлення коралових рифів.

Ці заходи дозволять знизити рівень забруднення повітря і води, пом’якшити наслідки зміни клімату, запобігти екстремальним погодним явищам, відновити біорізноманіття планети і значно поліпшити якість життя і здоров’я населення Землі.

Ціль 15. Захист екосистем суші

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям переглянути соціальні й екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>