АЗС Shell

Клімат переміг. Суд зобов’язав Shell скоротити викиди

Суд першої інстанції в Гаазі зобов’язав нафтового гіганта Royal Dutch Shell майже вдвічі скоротити викиди СО2. Екоактивісти назвали вердикт історичним. Він може стати прецедентом при розгляді аналогічних справ про забруднення довкілля підприємствами енергетичної промисловості по всьому світу.

За даними Еuronews, багатонаціональній нафтогазовій компанії Royal Dutch Shell наказано скоротити викиди CO2 на 45% до 2030 року. Позов був поданий екологічною організацією Milieudefensie voor Veranderaars, а також іншими екологічними організаціями і 1700 громадянами Нідерландів.

Випадок унікальний тим, що від компанії не вимагають компенсації. Натомість уперше в історії просять внести зміни в політику. Створено прецедент, який дозволяє прогнозувати низку подібних позовів і до інших компаній.

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям проаналізувати свій вуглецевий слід і переглянути екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>

Варто зауважити, що рішення суду має юридичну силу тільки в Нідерландах. Тож британо-голландська корпорація може його оскаржити. Утім, екоактивісти сподіваються, що цього не станеться і Shell змінить свою політику, скоротить обсяг викидів вуглекислого газу.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

Читати також: У найближчі п’ять років світ таки відчує підвищення температури на 1,5 °C