Пластиковые отходы

Одинадцять компаній в Україні готові взяти відповідальність за упаковку

Одинадцять компаній в Україні створюють першу організацію розширеної відповідальності виробника.  Це означає, що виробники упаковки або товарів в упаковці беруть на себе відповідальність за весь цикл життя продукту навіть після його використання. Тобто, на них покладається обов’язок збирати відходи упаковки, переробляти чи утилізувати їх.

Варто зауважити, що дедалі більше компаній по всьому світу об’єднуються і створюють альянси, щоб вирішувати глобальні проблеми, в тому числі – позбавити довкілля від пластику, та переходять до економіки замкнутого циклу.

Наприклад, в ЄС до 2030 року пакувальний матеріал підлягатиме вторинній переробці. Тут перероблятися має до 90% відходів упаковки. В Україні принцип розширеної відповідальності передбачено Національною стратегією поводження з відходами до 2030 року. Наразі він визнаний на міжнародному рівні як найефективніший інструмент сприяння переробці та переходу до циркулярної економіки

Так, створення організації розширеної відповідальності виробників у галузі упаковки розпочинають Abinbev Efes Ukraine, Canpack, Carlsberg, Coca-Cola Beverages, Danone, Metro Cash & Carry, Nestle, PepsiCo, Procter & Gamble, Tetra Pak, «Елопак-Фастів» у співпраці з Американською торговельною палатою в Україні та Українською пакувально-екологічною коаліцією (УкрПЕК).

Компанії домовилися фінансувати підготовчий етап побудови організації, а також зобов’язалися співпрацювати в усіх напрямках, щоб запровадити в Україні принцип розширеної відповідальності виробників для переробки відходів упаковки та значно зменшити їх вплив на довкілля.

За прогнозами, створення організації дозволить зібрати та переробити 4–5 млн тонн упакови протягом п’яти років. Це підвищить рівень збирання таких відходів до 50–70% від усього випущеного на ринок обсягу до 2026 року.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво
Ціль 17. Партнерство заради сталого розвитку

 

Читати також:

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям переглянути екологічні принципи роботи. Замовити консультацію >>>