Штаб-квартира Nestle

Nestlé оголосила стратегічну відмову від пластику

Міжнародна компанія Nestlé – найбільший у світі виробник харчових продуктів, зі штаб-квартирою у Швейцарії – виклала своє більш широке бачення безвідходного майбутнього і оголосила низку заходів задля досягнення цієї мети. Раніше вона зобов’язалась забезпечити до 2025 року використання упаковки, що піддається вторинній переробці або повторному використанню. В такі спосіб вона прагне уникнути пластикових відходів.

«Наше більш широке бачення та план дій окреслюють наше зобов’язання та конкретний підхід до вирішення проблеми відходів пластмасової упаковки», – заявив CEO Nestlé Марк Шнайдер.

В компанії вважають, 100% утилізації не достатньо для успішного вирішення кризи з відходами. Тому розглядаються будь-які варіанти і рішення. Зокрема, використання альтернативних матеріалів, що підлягають переробці та компостуванню, у т.ч. паперу і біорозкладних полімерів там, де відсутня інфраструктура переробки.

У грудні 2018 року Nestlé оголосила про створення Інституту пакувальних наук (Institute of Packaging Sciences) для оцінки та розробки різноманітних сталих пакувальних матеріалів і співпраці з промисловими партнерами.

У період між 2020 і 2025 роками Nestlé поступово відмовиться від використання для всіх своїх продуктів по всьому світу пакувальних матеріалів, які не підлягають вторинній переробці, або які важко переробити

Починаючи з лютого 2019 року, Nestlé ліквідовує всі пластикові соломки зі своїх продуктів, використовуючи альтернативні матеріали, такі як папір. До того ж Nestlé почне використовувати паперову упаковку для Nesquik у першій чверті 2019 року і для снеків Yes! з другої половини 2019 року. Різнокольорові шоколадні драже Smarties також випускатимуть в упаковці без пластику в 2019 році, а напій Milo з 2020 році пакуватимуть у паперові пакети.

Водночас Nestlé Waters збільшить вміст переробленого ПЕТ у пляшках для питної води до 35% до 2025 року. Окрім того, пляшки для європейських брендів Acqua Panna, Buxton, Henniez і Levissima на 50% скрадатимуться з переробленого ПЕТ.

Nestlé також співпрацює з зовнішніми партнерами. Компанія уклала глобальне партнерство з Danimer Scientific з метою розробки біорозкладної та переробної пляшки. Ще вона розпочала співпрацю з PureCycle Technologies для виробництва переробленого харчового поліпропілену (PP). PureCycle Technologies здійснює комерціалізацію передових технологій переробки, які дозволяють видаляти колір, запах і забруднюючі речовини з сировини – пластмасових відходів.

Працівники Nestlé у всіх регіонах по всьому світу візьмуть участь у заходах з ліквідації наслідків Світового океану 8 червня 2019 року

У релізі Nestlé наголошується, що пластикові відходи, які потрапляють в океан, становлять особливу загрозу для Індонезії, а також для інших країн Південно-Східної Азії. Тому Nestlé стала першою продовольчою компанією, яка співпрацює з проектом STOP, який стартував в Індонезії у 2017 році. Він має має на меті запобігти «витоку» пластику в океан шляхом розвитку партнерства з містами та урядами Південно-Східної Азії. Проект STOP створює сталі, кругові та недорогі системи відходів, а також підтримує місцеві ініціативи та активістів, які збирають відходи у прибережних районах Індонезії.

Історія діяльності Nestlé в Україні розпочалася у грудні 1994 року – з відкриття у Києві представництва Societe pour l’Exportation des Produits Nestlé S.A. Нині найбільшими сегментами бізнесу Nestlé в Україні є кулінарія (ТМ Торчин), кава та напої (ТМ Nescafé, Coffee-mate), кондитерські вироби (ТМ Nestlé і Світоч) та продукти швидкого приготування (ТМ Мівіна). Компанія також виробляє дитяче та спеціальне харчування, корми для домашніх тварин, готові сніданки та морозиво.

Читайте також:

Фото: Nestlé Headquarters in Vevey, Switzerland
by Nestlé on Flickr.com