Солнце

У найближчі п’ять років світ таки відчує підвищення температури на 1,5 °C

Цілком ймовірно, що вже в найближчі п’ять років ми відчуємо, що таке підвищення середньосвітової температури на 1,5 °C. Щоб не допустити її подальшого збільшення, потрібно прискорити скорочення викидів парникових газів. Про це попереджають автори нового бюлетеня, підготовленого Всесвітньою метеорологічною організацією (ВМО).

Протягом найближчих п’яти років середньорічна температура буде щонайменше на 1 °C вище доіндустріальних показників (до 1860-1900 рр.). Мінімум один рік поб’є температурний рекорд 2016 року – в цьому метеорологи впевнені на 90%

Велика ймовірність – 40% – того, що в якийсь рік температура тимчасово збільшиться на 1,5 °C. Саме ця цифра фігурує в Паризькії угоді з клімату як гранично допустима – інакше світ чекають катастрофічні і непередбачувані наслідки.

Експерти також очікують, що в 2021-2025 роках в регіонах високих широт і Сахелі, швидше за все, буде більш волого, а в Атлантиці почастішають тропічні циклони.

«Це не просто статистика, – каже генеральний секретар ВМО Петері Таалас. – Підвищення температури означає прискорення танення льодів, підвищення рівня моря, дедалі частіші періоди спеки та інші екстремальні погодні явища, а також усе більш серйозні наслідки для виробництва продовольства, сталого розвитку, здоров’я людини і навколишнього середовища».

В ООН зауважують, що прогнози засновані на досвіді всесвітньо відомих кліматологів і на даних кращих систем прогнозування з провідних кліматичних центрів по всьому світу. Технологічні досягнення дозволяють відстежувати викиди парникових газів аж до їх джерел, а це дає можливість приймати цілеспрямовані заходи для їх скорочення.

Це ще один тривожний сигнал про те, що світу необхідно прискорити виконання зобов’язань зі скорочення викидів парникових газів і досягненню вуглецевої нейтральності.

Читати також: G7 відмовляється від вугілля