Decathlon, Colruyt, Lеgo, L’Óreal і Renewd стимулюватимуть «зелене» споживання

Мережа спортивних магазинів Decathlon, Colruyt Group, Lеgo Group, L’Óreal і Renewd першими долучилися до ініціативи Єврокомісії «Зобов’язання зеленого споживання» (англ. – Green Consumption Pledge), спрямованої на зменшення глобального вуглецевого сліду.

Відповідна ініціатива є частиною Європейського кліматичного пакту – загальноєвропейської ініціативи, що запрошує людей, громади та компанї для участі у кліматичних діях задля побудови зеленішої Європи.

Усі компанії, що поставили свої підписи під документом 25 січня 2021 року в Брюсселі (Бельгія), пообіцяли пришвидшити свою діяльність з переходу до зеленого споживання і допомоги споживачам робити більш екологічні покупки.

Пілотна програма базується на п’яти основних зобов’язаннях по боротьбі зі зміною клімату. Компанії повинні вжити конкретних заходів принаймні за трьома з них:

  1. Контроль за вуглецевим слідом компанії, у тому числі – ланцюг постачань.
  2. Розрахунок вуглецевого сліду для флагманських товарів і його мінімізація.
  3. Збільшення продажу сталих продуктів або послуг.
  4. Спрямування частини витрат на інформування громадськості для просування сталих практик.
  5. Забезпечення споживачів інформацією про дії компанії, її товари та послуги.

Пілотний проект триватиме до січня 2022 року. Прогрес компаній вимірюватиметься і оцінюватиметься з урахуванням загальнодоступних даних.

Зазначимо, що Decathlon має глобальну ціль до 2026 року знизити кількість викидів вуглецю на 40% у порівнянні з 2016 та виготовляти 100% асортименту із застосуванням екологічного підходу. В Україні наразі компанія також працює над зниженням викидів СО2 та запуском сталих бізнес-моделей.

Тим часом Lego Group оголосила про інвестиції у розмірі $400 млн в сталий розвиток  протягом трьох років – до 2022 року, L’Oréal затвердила нову програму сталого розвитку – до 2025 року всі об’єкти, що експлуатуються L’Oréal, будуть із нейтральним рівнем викидів вуглецю завдяки підвищенню енергоефективності та використання на 100% відновлюваної енергії.

Читати також:

фото: unsplash.com

 

Responsible Future допомагає компаніям визначитися з пріоритетними Цілями сталого розвитку, проаналізувати продукти та послуги на вуглецевий слід, розробити стратегію і налаштувати метрики за ESG-показниками, підготувати щорічний нефінансовий звіт. Замовити консультацію >>>