Одне з найхолодніших міст світу претендує на проведення літніх Олімпійських ігор 2032 року

Найхолодніше містечко Фінляндії – Салла, де зазвичай стовпчик термометра не піднімається вище нуля, висловило бажання прийняти літні Олімпійськи ігри 2032 року і в такий спосіб привернути увагу до проблеми глобального потепління.

Салла знаходиться «в глушині» в фінській Лапландії. В цьому районі є гірськолижний курорт, парк оленів, сафарі за Полярне коло і навіть сніжно-льодовий готель. І тут стурбовані підвищенням температури, особливо в Арктиці, а також слабкими зусиллями з подолання антропогенного впливу і кліматичної кризи.

За підтримки Fridays for Future – молодіжного руху, створеного Гретою Тунберг, Салла оголосила про свою заявку на Олімпіаду, щоб підвищити обізнаність про «наслідки глобального потепління і необхідність вжити термінових заходів».

Мер містечка Ерккі Парккінен каже: «Наші наміри зрозумілі. Ми хочемо, щоб Салла залишалася такою, яка вона є, і щоб наші зими були холодними і повними снігу». Отже, за його словами, виникла «така божевільна ідея» провести Літні ігри в одному з найхолодніших міст планети.

Салла запустила сайт-заявку на проведення Олімпіади, розробила піктограми для всіх видів спорту, слоган і символ змагань. До речі, символом став північний олень на ім’я Кеса, що фінською означає «літо». Олень вже потерпає від жари:

#SaveSalla – це кампанія, запущена фінською спільнотою в партнерстві з молодіжним кліматичним рухом Friday for Future. Детальніше про неї – у відеороліку:

Жителі Салли кажуть, що 2032 рік стане «поворотним моментом» у битві проти глобального потепління. «Ми або діємо зараз, або передамо у спадщину наступним поколінням планету, гуршу за ту, яку ми знаємо і на яку прибули», – йдеться на сайті.

фото, відео: savesalla.com