Boeing випускатиме літаки на біопаливі

Американська корпорація Boeing планує постачати вже до 2030 року комерційні літаки, двигуни яких працюватимуть виключно на біопаливі. А відтак, скоротити свій вуглецевий слід.

Нині вже проведено випробувальні польоти техніки. Попереду – отримання сертифікатів від світових авіаційних регуляторів на використання біопалива при перельотах.

За даними Міністерства енергетики США, використання нових видів палива може знизити викиди CO2 в атмосферу на 80%. Щоб виконати зобов’язання авіації скоротити викиди вуглецю на 50% до 2050 року, літакам необхідно мати можливість літати на 100% екологічно безпечному авіаційному паливі задовго до 2050 року.

«Наша галузь і клієнти прихильні до вирішення проблеми зміни клімату, і екологічно чисте авіаційне паливо є найбезпечнішим і найбільш вимірюваним рішенням для скорочення авіаційних викидів вуглецю в найближчі десятиліття», – сказав президент і головний виконавчий директор Boeing Commercial Airplanes Стен Діл.

Він також додав: «Ми прагнемо працювати з регулюючими органами, виробниками двигунів і іншими ключовими зацікавленими сторонами, щоб гарантувати, що наші літаки і, зрештою, наша галузь зможе повністю використовувати екологічно чисті види палива для реактивних двигунів».

Починаючи з 2008 року, Boeing працював з авіакомпаніями, виробниками двигунів і іншими сторонами для проведення випробувальних польотів на біопаливі й отримання дозволу на використання екологічно безпечних видів палива в 2011 році.

У 2018 році за програмою льотних випробувань Boeing ecoDemonstrator здійснено перший у світі політ комерційного літака з використанням на 100% екологічно чистого палива. Це був рейс Boeing 777 у співпраці з FedEx Express.

Екологічне авіаційне паливо може бути отримано з різних видів сировини, у тому числі –  рослини, відходи сільського і лісового господарства, відходи з промислових підприємств тощо.

Читати також: