Самолет вылетает из аэропорта

Франція запроваджує екологічний податок на авіаквитки

Уряд Франції запроваджує з 2020 року екологічне оподаткування авіаквитків у розмірі від €1,5 до €18 євро. Про це повідомляє RFI.fr із посиланням на Міністра транспорту Елізабет Борн.

Екологічний податок запровадять на всі квитки для всіх авіакомпаній на всіх рейсах із Франції: і внутрішні, і зовнішні. Виняток становлять рейси на Корсику, французькі заморські території, а також так звані пересадочні рейси.

Ставка оподаткування залежить від напрямку і класу польоту. Отже, авіакомпанії платитимуть податок €1,50 із кожного квитка в економ-класі на внутрішніх рейсах або на рейсах до країн Євросоюзу. За кожен квиток у бізнес-класі – €9. Найбільший податок – €18 – поширюватиметься на перельоти за межі ЄС у бізнес-класі.

Уряд розраховує, що з 2020 року бюджет країни поповнюватиметься на €182 млн. Ці гроші він планує інвестувати в екологічну транспортну інфраструктуру, зокрема, в залізницю.

Захисники довкілля позитивно сприйняли новину. Втім авіаперевізники відверто розкритикували, заявивши про непомірне податкове навантаження. Авіакомпанія Air France назвала екологічний податок «покаранням» у той час, коли авіаперевізники інвестують кошти в зниження викидів у довкілля. Air France оцінює витрати на цей податок у € 60 млн і непокоїться за свою конкурентоспроможність.

Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура
Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

фото: Unsplash