Гора-монолит Айерс-Рок в Австралии

Австралія побудує найбільшу в світі сонячну ферму

Найбільша і найдавніша в світі скала-моноліт Айерс-Рок, яка є природним дивом Австралії посеред пустелі, незабаром може стати прихистком для великої сонячної ферми. За даними EcoWatch, масштабний проект обійдеться приблизно в $20 млрд і назавжди змінить енергетичну галузь Австралії.

Проект отримав назву Sun Cable. Він передбачає створення сонячних панелей потужністю 10 ГВт, які будуть розташовані на 37 000 акрів. Спеціальний акумулятор забезпечуватиме цілодобове енергопостачання. Електричними лініями електрика надходитиме в Дарвін, невелике місто на вершині Австралії. Водночас, як повідомляє The Guardian, переважна більшість енергії транспортуватиметься високовольтним кабелем під водою – через Індонезію в Сінгапур. Длина шляху – 3800 км. За прогнозами, сонячна ферма здатна забезпечити 20% електроенергії Сінгапуру на заміну газу.

«Це – екстраординарна технологія, що змінює потік енергії між країнами», – заявив керуючий директор сінгапурського розробника Sun Cable Девід Гриффін, якого цитиує PV Magazine Australia.

Розпочнеться будівництво 2023 року. Після того, як проект пройде всі необхідні екологічні експертизи. Комерційна експлуатація запланована на 2027 рік. У проекті будуть задіяні австралійські підприємства і персонал, з’являться тисячі нових робочих місць.

Sun Cable – наступний за не менш амбіційним проектом у західній частині Австралії, де хочуть побудувати гібридну вітряну і сонячну електростанцію для забезпечення енергією місцевої промисловості.

Окрім того, Terregra Renewables, що базується в Індонезії, успішно ввела в експлуатацію свою першу австралійську сонячну ферму – у Південній Австралії.

Усе це створює умови, за яких виробництво енергії в Австралії значно скорочує викиди в інших частинах світу.

Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура
Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

фото: Unsplash