pple в честь празднования Всемирного дня эмодзи представила подборку новых символов

Apple і Google підготували нові емодзі – про інклюзивність

IT-гіганти й лідери у світі новацій – компанії Apple і Google – презентували з нагоди Всесвітнього дня емодзі, який святкується щороку 17 липня, добірку нових символів.

Зокрема, в Apple розробили 59 нових емодзі для iPhone, iPad, Mac і Apple Watch. Вони з’являться восени разом із оновленням програмного забезпечення та додадуть ще більшої різноманітності спілкуванню. Частина з них присвячена людям із інвалідністю. Отже, серед нових символів – люди з вадами слуху і зору, собака-поводир, вухо зі слуховим апаратом, люди в інвалідних візках, протези руки і ноги.

Також Apple додала «людей, що тримаються за руки» для позначення пар і відносин, яких відтепер можна зробити більш персоналізованими. Наприклад, позначити стать чи колір шкіри. Загалом можна створити понад 75 таких комбінацій.

Новые эмодзи Аpple
Apple/apple.com

У повідомленні компанії йдеться про те, що відповідне різноманіття у всіх його численних проявах є невід’ємною частиною цінностей Apple.

Тим часом Google презентував 65 нових емодзі, які стануть частиною Android 10Q. Окрім різновидів тварин, часника, індійської масляної лампи та інших предметів, додано 53 зображень людей із невизначеною статтю. «За допомогою цього оновлення емодзі за умовчанням матимуть гендерно-невизначний дизайн на Android. Утім ви можете вибрати між чоловічими та жіночими варіантами, якщо хочете вибрати певну стать», – повідомили в компанії.

Новые эмодзи Google
Google/gizchina.com

За останні кілька років у Google зробили чимало поновлень емодзі, присвячених інклюзивності. Це стосується й палітри відтінків шкіри, й одностатевих пар, і людей із обмеженими можливостями. Нині Google робить перший крок до гендерної інклюзивності.

Ціль 5. Гендерна рівність
Ціль 10. Скорочення нерівності