Свалка мусора

Камбоджа повертає 1600 тонн пластикових відходів США і Канаді

Камбоджа – ще одна азіатська країна, яка відмовилась від пластикових відходів багатого світу. Представники її уряду заявили, що відправляють 1600 тонн відходів назад до США і Канади. Заява пролунала після того, як цього тижня у порту містечка Сіануквіль, що на мальовничому узбережжі Сіамської затоки, було виявлено 83 контейнери зі сміттям.

«Камбоджа – не сміттєвий бак, у який іноземні країни можуть викидати непотрібні електронні відходи. Уряд також виступає проти будь-якого імпорту пластикових відходів і мастильних матеріалів для переробки в країні», – сказав секретар Міністерства довкілля Нет Фіактра, якого цитує CNN.

Контейнери мали позначки, що в них «продукти, придатні для вторинної переробки». Проте це не відповідає дійсності. Насправді всередині – пластикове сміття.

Нині триває розслідування, яким чином контейнери потрапили до Камбоджі й які компанії стоять за імпортом. Якщо їх виявлять, застосують штрафні санкції і притягнуть до суду. Тим часом уряд розпочинає процес повернення сміття на його батьківщину.

Раніше Китай заборонив імпорт пластикових відходів у рамках ініціативи з очищення навколишньої середовища, а за ним – Малайзія та Філіппіни.

Читайте також: Малайзія повертає США й Європі їхнє сміття

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво