Сортировка отходов

Малайзія повертає США й Європі їхнє сміття

Міністр енергетики і навколишнього середовища Малайзії Йео Бі Інь заявив, що його країна поверне аж 3000 тонн пластикових відходів, які були незаконно імпортовані з низки країн, серед них – США. «Малайзія не буде полігоном для всього світу», – наголосив урядовець.

За даними EcoWatch, після того, як Китай заборонив імпорт пластикових відходів на початку 2018 року, Малайзія стала імпортером №1 небажаних пластмас у світі. Тепер країні набридло.

Відходи надійшли в 60 контейнерах, які ввезені в країну контрабандою. З них 10 контейнерів, що містять близько 450 тонн пластику, відправлять назад упродовж двох тижнів.

Малайзійський урядовець показав частину відходів журналістам у порту неподалік від столиці Куала-Лумпур. Це був кабель із Великобританії, коробки з-під молока з Австралії, компакт-диски з Бангладеш і побутові та електронні відходи з США, Канади, Японії, Саудівської Аравії та Китаю. Малайзія вже повернула п’ять контейнерів з відходами в Іспанію наприкінці квітня.

За його словами, люди в розвинених країнах сортували свої відходи і навіть не розуміли, як їх утилізувати. «Ми закликаємо розвинені країни переглянути своє поводження з пластиковими відходами та припинити відправляти сміття в країни, що розвиваються», – сказав міністр, а також пообіцяв відправляти сміття назад.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво

Фото: Unsplash