Кубики Lego Braille Bricks

Lego випускає брайлівські кубики для дітей із порушеннями зору

Lego запроваджує новий проект, який допоможе сліпим та слабозорим діткам вивчити шрифт Брайля в грайливий спосіб. На поверхні кубиків Lego Braille Bricks будуть розташовані випуски, які відповідають буквам і цифрам в шрифті Брайля. Їх випускатимуть з 2020 року і вони будуть «повністю сумісні» з існуючими кубиками Lego.

Набір містить 250 кубиків п’яти кольорів. Нині вони представлені данською, норвезькою, португальською і англійською мовами і проходять тест у школах. А ось версії іспанською, французькою і немецкою протестують наприкінці цього року. Потім конструктори будуть вільно надано закладам через партнерські організації.

Програму Lego Braille Bricks запропоновали виробнику іграшок два профільні фонди, щоб допомогти дітям вивчити систему сенсорного письма через гру.

«Сьогодні, коли доступні тисячі аудіокниг і комп’ютерних програм, усе менше дітей навчаються читати за Брайлем. Це особливо важливо, адже ми знаємо, що ті,хто володіє Брайлем, часто більш незалежні, мають більш високий рівень освіти і кращі можливості працевлаштування. Ми впевнені, що Lego Braille Bricks підвищить інтерес до вивчення Брайля», – прокоментував Філіпп Шазаль з European Blind Union.

Консультантом проекту був Мортен Бонд, арт-директор Lego Group. Через генетичну хворобу він поступово втрачає зір. Коли він отримав зворотній зв’язок від дітей і батьків, які випробували перші комплекти кубиків, це дало йому «розуміння, що всі обмеження – лише у нас у головах».

Ціль 10. Скорочення нерівності

Фото: lego.com