Ветроэнергетика в Украине

Україна готується запропонувати міжнародній спільноті «зелені» облігації

Україна має всі можливості вже в найближчому майбутньому запропонувати міжнародній спільноті «зелені» облігації під реалізацію національних проєктів у галузі альтернативної енергетики, енергоефективності та інших проєктів екологічного спрямування. Про це пише т.в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура на «Економічній правді».

Він зауважує, тренд сталого розвитку залишається незмінним на глобальній арені. У різних точках світу — дедалі більше нових «зелених» проєктів. Глобальний ринок зростає в геометричній прогресії. У 2007 році, вперше, в світі було випущено «зелених» облігацій на загальну суму $900 млн, а в 2019 році – на рекордну суму у понад $250 млрд.

Рейтинг країн світу з випуску «зелених» облігацій очолюють США, Китай та Франція. Питома вага їх облігаційного випуску в загальній світовій емісії 2018 року склала 47%. Також серед провідних світових емітентів «зелених» облігацій – багато європейських країн, як-от Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Швеція, Іспанія, Великобританія, Ірландія, Норвегія, Італія.

Нині Держенергоефективності розроблено проєкт розпорядження уряду «Про схвалення Концепції запровадження та розвитку ринку «зелених» облігацій в Україні», де передбачено напрями, механізми, строки та план дій для формування національної моделі ринку таких облігацій, а також розробку податкових пільг і стимулів для операцій із «зеленими» облігаціями, що «сприятиме мобілізації необхідних фінансових ресурсів та входженню на ринок нових інвесторів». Залучене фінансування хочуть спряморвувати на екологічні проєкти і соціально-економічний розвиток регіонів.

«Ми шукаємо надійних партнерів, які готові бути першими і зробити пілоти з випуску «зелених» облігацій. Ми будемо робити фокус саме на муніципальних «зелених» облігаціях, а Держенергоефективності стане відповідальним за їхню верифікацію. Наприклад, кожен муніципалітет може розробити місцеву програму з енергоефективності і для її реалізації випустити «зелені» облігації. Таким чином, можна інвестувати в утеплення дитсадків, лікарень, у модернізацію об’єктів теплокомуненерго тощо», – пише Костянтин Гура.