Самолет вылетает из аэропорта

ЄС запустив розробку «зеленого» палива для літаків

Євросоюз запустив розробку «зелених» видів палива для літаків замість авіаційного гасу. Нова ініціатива RefuelEU має на меті стимулювати перехід на біопаливо нового покоління, електрику або водень.

За даними ecolog-ua.com, нині тільки 0,05% європейських літаків працюють на паливі, отриманому з відновлюваних джерел. У планах RefuelEU – перевести до 1-2% європейських літаків на «зелене» паливо.

Для цього буде вдосконалюватися саме паливо. Авіакомпаніям, які будуть використовувати біопаливо, надаватимуться додаткові преференції, а на вуглеводневе паливо пропонується ввести додаткові податки.

Ініціатива вже отримала підтримку провідних європейських і міжнародних авіаперевізників.

Деякі країни ЄС вже роблять перші кроки у цьому напрямку. Наприклад, у Швеції авіаперевізники планують перевести на біопаливо всі внутрішні рейси до 2030 року, а міжнародні – до 2045.

Два лідери в європейському авіабудуванні – шведський SAS і французький Airbus – з 2019 року досліджують можливість перевести літаки на електродвигуни. При цьому електрику вони планують отримувати тільки з використанням відновлюваних джерел.

Якщо літаки вдасться перевести на «зелене» паливо, шкідливі вихлопи авіаційної галузі вдасться скоротити на 80%.