KLM

Авіакомпанія KLM здійснила перший рейс на синтетичному паливі

Нідерландська авіакомпанія KLM виконала комерційний рейс за маршрутом Амстердам-Мадрид із використанням синтетичного палива. Першою в світі.

У KLM заявили, що рейс до Мадрида, який відбувся 22 січня 2021 року, став новаторським завдяки поєднання уловлювання вуглецю з сонячною і вітровою енергією для виробництва повністю екологічного замінника гасу.

У заяві компанії йдеться, що літак Boeing 737-800 використовував 500 літрів палива, виробленого Royal Dutch Shell. Компанія Shell виробила синтетичний гас у своєму дослідницькому центрі в Амстердамі на основі CO2, води і поновлюваних джерел енергії сонця і вітру.

«Впровадження екологічно безпечного авіапалива дуже важливе для нас», – сказав головний виконавчий директор KLM Пітер Елберс.

Нині відмова від викопного палива, розробка і впровадження синтетичних і біопаливних альтернатив гасу розглядаються як ключ до скорочення викидів парникових газів від авіації.

Корпоративна програма KLM з біопалива має назву SAF, що означає «Стале авіаційне паливо». Kомпанія обрала цю назву, щоб прояснити, що паливо, яке вона закуповує, виробляется з дотриманням принципів сталого розвитку. Зокрема, з використанням сировини, яка не потребує вирубки лісів, не знисилює харчову промисловість і не завдає шкоди довкіллю.

«Екологічне авіаційне паливо – це не обов’язково те саме, що й біопаливо. Той факт, що щось зроблено з органічної сировини, не обов’язково означає, що це екологічно раціонально. Це призвело до деякої плутанини», – пояснює Карел Бокстел, віце-президент з питань сталого розвитку KLM.

SAF серед ішногопередбачає альтернативні види палива, які, наприклад, виробляються з CO2, поновлюваних джерел енергії та води, більш відомі як «синтетичний гас».

Програма SAF сьогодні об’єднує шістнадцять компаній-партнерів, серед них – ABN AMRO, Royal Schiphol Group і Arcadis.

Читати також:

фото: news.klm.com