Чистая энергия

Найбільший у світі парк вітряків побудують у Південній Кореї за $43 млрд

Південна Корея оприлюднила план будівництва найбільшої у світі вітряної електростанції. Її побудують до 2030 року, на що витратять 48,5 трлн вон або $43,2 млрд доларів.

За даними Reuters, цей проєкт є важливою складовою «Нового зеленого курсу» президента Мун Чже Іна, ініційованого минулоріч з метою обмежити використання викопного палива і зробити країну вуглецево-нейтральною до 2050 року.

Комплекс побудують у південно-західному прибережному місті Сінан. Його максимальна потужність становитиме 8,2 ГВт, що дорівнює енергії, виробленій шістьма ядерними реакторами.

На сьогоднішній день найбільшою в світі вітроелектростанціює є Hornsea у Великобританії, потужність якої складає 1,12 ГВт.

Окрім президента, на підписанні кантракта з будівництва також були присутні комунальні та інженерні компанії, у тому числі – Korea Electric Power Corp, SK E & S, Hanwha Engineering & Construction Corp, Doosan Heavy Industries & Construction Co., CS Wind Corp і Samkang M & T Co. Компанії нададуть 47,6 трлн вон необхідного фінансування, а уряд – 0,9 трлн.

Проєкт надасть до 5600 робочих місць.