Самолет вылетает из аэропорта

Європейські аеропорти склали план досягнення нульових викидів

Міжнародна рада аеропортів Європи (ACI Europe) разом із іншими провідними європейськими авіаційними асоціаціями презентувала Європейській комісії у Брюсселі стратегічний документ з докладним описом плану, за яким усі партнери – від аеропортів і авіакомпаній, виробників аерокосмічної продукції до авіадиспетчерів – працюватимуть спільно для досягнення нульових викидів CO2 в авіаційному секторі Європи.

У документі з назвою «Пункт призначення 2050 – Шлях до нульового рівня європейської авіації» представлено дорожню карту. Нині понад 200 європейських аеропортів вже зобов’язалися до 2050 року забезпечити нульові викиди вуглецю.

Аеропорт Мюнхена (MUC) був одним із перших, хто підписав документ про нульові викиди і боротьбу зі зміною клімату. З року в рік він скорочує CO2 і воліє забезпечити чисту роботу не пізніше 2030 року. Аеропорт інвестує в цілому 150 млн євро впродовж 2021 і 2030 років, щоб досягти своїх кліматичних цілей.

Довгострокова мета – повне скорочення всіх викидів CO2 до нуля не пізніше 2050 року. Будь-які викиди, які все ще матимуть місце до цієї дати, більше не будуть компенсуватися аєропортом, а будуть видалені з атмосфери за допомогою технологічних засобів.

Читати також: