Рост населения в городах

Південна Корея та Японія хочуть досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року

Південна Корея та Японія, третя за величиною економіка світу, мають намір скоротити до 2050 року викиди парникових газів в атмосферу до нуля. Тобто обсяг вироблених емісій не перевищуватиме обсягу вуглецю, який поглинають ліси і океани. Це рішення вже привітали в ООН.

У понеділок прем’єр-міністр Японії Есіхіде Суга оголосив про рішення влади повністю позбутися парникових викидів до 2050 року. Це крок вперед у порівнянні з попередньою метою японського уряду – за 30 років скоротити викиди на 80%.

У середу до Японії приєдналася Південна Корея. Президент цієї країни Мун Чже Ін оголосив про намір покінчити з тотальною залежністю Кореї від вугілля і перейти на поновлювані джерела енергії.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш привітав таке рішення обох країн, заявивши про «дуже позитивний крок в правильному напрямку». За його словами, тепер влада цих країн повинна вжити конкретних заходів для здійснення нової політики.

Раніше про свій намір домогтися нульового рівня викидів до 2050 року заявили країни Євросоюзу. А у вересні цього року влада Китаю повідомила, що збирається досягти вуглецевої нейтральності до 2060 року.

Читайте також:

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату