Стокгольм запрещает продажу бензиновых и дизельных авто

Швеція забороняє з 2030 року продаж бензинових і дизельних авто

Швеція має намір припинити з 2030 року продаж автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння. Це передбачено урядовою програмою, спрямованою на боротьбу з глобальним потеплінням. Нагадаємо, що Швеція також очолює рейтинг Climate Change Performance Index 2019.

Отже Швеція долучилась до Данії, Індії, Нідерландів, Ірландії та Ізраїлю, які також заявили про свою відмову до 2030 року від автомобілів із бензиновими і дизельними двигунами. Їх випередить у часі Норвегія. У цієї невеличкої країни доволі амбітна мета – до 2025 року повністю відмовитися від бензинових двигунів.

Інші країни також складають план «ліквідації» легкових авто з двигунами внутрішнього згоряння. Серед них – Великобританія і Франція, які визначили свій орієнтир – 2040 рік. Німеччина – так, розглядає аналогічне табу, проте не раніше 2050 року.

Окрім того, відмовитися від автотранспорту з двигунами внутрішнього згоряння мають намір Китай, Індія, Південна Корея і Коста-Ріка.

Відомо й про наміри кількох європейських столиць. Наприклад, до 2025 року Париж, Мадрид і Мехіко забороняють автівкам з дизельними двигунами в’їзд у місто.

Єдиною країною, яка поки що не оголосила про заборону або обмеження обігу бензинових і дизельних автівок, залишаються Сполучені Штати. Втім, нещодавно стало відомо про ухвалене штатом Каліфорнія рішення купувати з 2029 року тільки електричні автобуси, а до 2040 року повністю позбутися бензинового громадського транспорту.

За прогнозами Bloomberg, у 2019 році буде продано 2,6 млн. електромобілів по всьому світу. Це приблизно на 40% більше, ніж у 2018 році.

Українці придбали в 2018 році 5,3 тис. електромобілів – майже вдвічі більше, ніж роком раніше.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату