Чистая энергия

77 країн зобов’язалися до 2050 року скоротити викиди парникових газів до нуля

Десятки країн, понад 100 міст, серед яких – кілька мегаполісів, а також представники великого бізнесу, оголосили про конкретні кроки задля боротьби з кліматичною кризою. В ООН задоволені підсумками Кліматичного саміту, який завершився напередодні в Нью-Йорку. Проте закликають не зупинятися на досягнутому.

Зокрема, за інформацією Служби новин ООН, 77 країн зобов’язалися до середини століття повністю зупинити викиди парникових газів в атмосферу. Ще 70 держав пообіцяли розширити свої національні плани вже до наступного року. Понад 100 бізнес-лідерів, які володіють компаніями з сукупним капіталом $2,3 трлн, заявили про намір прискорити перехід до «зеленої» економіки. Свою лепту обіцяли внести й міста, й невеликі країни, включаючи острівні держави.

«Ви виконали поставлене завдання і допомогли надати імпульс боротьбі зі зміною клімату, зміцнити співпрацю і намітити більш високі цілі, але попереду ще довгий шлях», – заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, який виношував ідею цього саміту близько двох років.

Франція заявила, що не вестиме торгівлю з країнами, які не дотримуються Паризької хартії. Німеччина добиватиметься «вуглецевого нейтралітету» до 2050 року. Великобританія до 2025 року виділить на боротьбу зі зміною клімату додатково £11,6 млрд. Індія обіцяла до 2022 року збільшити виробництво енергії з відновлюваних джерел до 175 ГВт, а в подальшому – і до 450 ГВт, а також повідомила, що Міжнародний альянс сонячної енергії налічує тепер 80 країн. Китай скоротить щорічні викиди на 12 млрд тонн. Пакистан зобов’язався в найближчі п’ять років висадити 10 млрд дерев.

Франція і Нова Зеландія оголосили про заборону на розробку нових нафтових і газових родовищ на своїх територіях. Майкл Блумберг розширить географію своєї діяльності, пов’язаної з обмеженням виробництва вугілля, до 30 країн. У США завдяки його зусиллям вже закриті 297 з 530 вугільних підприємств. У Фінляндії, Німеччини, Греції, Угорщини, Ірландії, Італії, Нідерландах, Португалії та Словаччині також будуть поступово відмовлятися від вугільної промисловості. Південна Корея оголосила про закриття чотирьох вугільних електростанцій, ще шість будуть закриті до 2022 року.

Окрім того, багато країн і організацій взяли на себе додаткові фінансові зобов’язання. Наприклад, ще 12 країн обіцяють внести кошти в Зелений кліматичний фонд, а Європейський Союз виділить чверть свого наступного бюджету на боротьбу зі зміною клімату. Близько 130 приватних банків обіцяли дотримуватися в своїй роботі положень Паризької кліматичної угоди.

ООН натомість обіцяє сприяти виконанню всіх взятих учасниками саміту зобов’язань. Наступний повний звіт на цю тему буде представлений в Чилі на 25-й Конференції з питань клімату.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками

фото: unsplash.com