пивоварня Carlsberg

Carlsberg хоче вдвічі скоротити споживання води завдяки технології рециркуляції

Пивоварний гігант Carlsberg хоче наполовину скоротити кількість води, необхідну для роботи його заводу у Фредерісії (Данія), і минулого тижня оприлюднив плани зі створення заводу з переробки й очищення води.

BusinessGreen повідомляє з посиланням на Carlsberg, що Frederica Brewery стане будинком для першої системи рециркуляції води Carlsberg, яка знизить споживання води. Зокрема, завдяки цій системі вона стане першою пивоварнею, яка «практично ліквідує відходи води» в рамках стратегії сталого розвитку компанії «Together Towards ZERO sustainability strategy».

Очікується, що модернізація також дозволить скоротити споживання енергії на 10% за рахунок повторного використання гарячої води і виробництва біогазу.

Компанія заявила, що завод з переробки й очищення води працюватиме в тестовому режимі до кінця 2020 року. Повністю його буде введено в експлуатацію до початку 2021 року.

«Це великі інвестиції для нас, але також і необхідний наступний крок на шляху до zero-водовідведення на всіх наших пивоварнях», – сказав Філіп Ходжес (Philip Hodges), віце-президент з інтегрованих ланцюгів постачань Carlsberg Group.

Переробляючи 90% всієї технічної води, завод Fredericia скоротить використання води для пивоваріння в середньому вдвічі. Carlsberg припускає, що, якщо все піде за планом, компанія може поширити цю технологію на інших своїх пивоварних заводах.

Впровадження нових екологічних ініціатив і вдосконалення існуючих систем – частина стратегії сталого розвитку Carlsberg, у т.ч. в Україні. Зокрема, на виробничих майданчиках компанії все більше використовується альтернативне джерело енергії – біогаз. Біогаз – це екологічний продукт, який виділяється в результаті бродіння органічних речовин.

Раніше в компанії зазначали, що основне завдання очисних споруд – це очищення стічних вод підприємства до нормативних значень. І одним з основних індикаторів ефективної експлуатації очисних споруд є кількість виробленого біогазу. Дуже важливими факторами є контроль кількості і якості стічних вод, що надходять з виробництва на очисні споруди, правильне управління переробкою стічних вод із максимальною виробленням біогазу і подальше його ефективне використання на котельні.

фото: carlsbergukraine.com