Jaguar інтегрує технологію Google Street View для вимірювання якості повітря

Компанія Jaguar Land Rover розпочала партнерство з компанією Google з метою інтеграції повністю електричного Jaguar I-PACE із датчиками вимірювання якості повітря та технологією побудови мап Street View.

Спеціальні датчики якості повітря розроблені компанією Aclima. Проєкт стартував у Дубліні, де збиратимуть дані впродовж наступних 12 місяців. Потім наукові дослідники проаналізують їх і створять карти рівня забрудненості повітря за вулицями.

Раніше Google уклав партнерство з муніципалітетом Дубліна для реалізації програми дослідження якості повітря Environmental Insights Explorer. Її метою стало створення мапи гіперлокальних аналітичних даних щодо якості повітря в містах, аби вжити заходів із поліпшення клімату та здоров’я людей. Вони сподіваються, що ці дані послугують науковцям, дослідникам і політикам для подальших рішень.

Тим часом у компанії Jaguar Land Rover повідомляють, що I-PACE став першим повністю електричним автомобілем Google і буде використовуватися для вимірювання якості повітря у Дубліні. За його допомогою, дослідники визначатимуть вміст діоксиду азоту (NO2) та діоксиду вуглецю (CO2), а також ультрадисперсних твердих часточок (PM2.5). Електромобіль також допомагатиме оновлювати Google Maps.

Мета автовиробника – переважно електричний бізнес і досягнення нульового об’єму викидів вуглецю до 2039 року.

фото: Jaguar Land Rover

Читати також: