Одежда в магазине

H&M запроваджує сервіс прокату одягу

Шведський бренд модного одягу H&M планує запровадити наприкінці листопада послугу прокату одягу. Зокрема, можна буде взяти у тимчасове користування речі з колекцій Conscious Exclusive, яку оновлюють щороку і до якої входять вироби з екологічно чистих або перероблених матеріалів.

Вартість такої послуги – 350 крон, це орієнтовно € 32,5 євро. Клієнти зможуть орендувати одночасно до трьох одиниць товару, як-от спідниці для ділової зустрічі чи сукні для вечірок.

Спершу пілотний проєкт запрацює в нещодавно відремонтованому магазині H&M у Стокгольмі – Sergels Torg. Клієнти можуть забронювати час, коли стиліст допоможе обрати індивідуальні речі – їх можна орендувати на тиждень.

«Ми вже певний час придивлялись до прокату одягу і дуже раді, що незабаром вперше запропонуємо шанувальникам моди взяти в оренду приголомшливі речі з наших колекцій Conscious Exclusive», – сказав глава відділу сталого розвитку H&M Паскаль Брун. Адже, за його словами, H&M прагне змінити спосіб виробництва і споживання у фешн-світі.

Магазин також пропонуватиме послуги з ремонту одягу з метою подальшого заохочення до «кругової моди».

Раніше H&M оголосила про плани продавати секонд–хенд. Перший магазин такого одягу зявиться у Швеції в онлайні. Зокрема, на сайті дочірньої компанії H&M – Other Stories. Потім ініціатива пошириться на інші країни.

Ініціатива відповідає стратегії H&M – виробник одягу хоче розвиватися в напрямку кругової економіки, безвідходної ланцюжка створення вартості. До 2030 року H&M має намір перейти на 100% чисті екологічні матеріали.

Читайте також: 

Ukrainian Fashion Week: сталий розвиток і майбутнє індустрії моди

Люкс і фешн. Сталий розвиток стає для брендів економічно вигідним

Мода на сталість. Стелла МакКартні очолила fashion-індустрію в боротьбі за довкілля

Оскар 2019. Свідома мода на червоній доріжці

Фото: Unsplash