Ukrainian Fashion Week

Ukrainian Fashion Week: сталий розвиток і майбутнє індустрії моди

В українській столиці відбувається масштабний захід Ukrainian Fashion Week SS20. За програмою – презентації дизайнерських брендів, конкурс молодих дизайнерів одягу New Generation Day і соціальний Safe Fashion, допрем’єрний показ фільму «Геніальний кутюр’є» та низка виступів щодо майбутнього індустрії моди. Серед спікерів – Клавдія Шевелюк, консультантка зі сталого розвитку і засновниця Агенції змін Responsible Future.

Ukrainian Fashion Week

Під час свого виступу «Стала мода визначає майбутнє» Клавдія Шевелюк розповіла про те, як галузь моди впливає на довкілля і на майбутнє нашої планети. На жаль, загалом текстильна промисловість є другою (після нафтової) за рівнем забруднення планети. Вона продукує 10% викидів вуглецю і забруднює 20% водних ресурсів по всьому світу.

Ukrainian Fashion Week

На сьогодні 73% світової одягу опиняється на звалищах. При цьому лише 15% одягу акумулюється для повторної переробки і менше 1% використовується для повторного виробництва одягу. Це – зворотня сторона моди. Й особливе занепокоення викликає «швидка мода», яка зумовлює надмірне споживання та призводить до надмірних відходів.

Ukrainian Fashion Week

Утім чимало брендів усвідомлюють свою відповідальність і запроваджують проекти, спрямовані на подолання екологічних і соціальних проблем, розвивають інклюзивну моду. Наприклад, колекція Tommy Adaptive від Tommy Hilfiger створена для людей із особливими потребами: спеціальні отвори для протезів, застібки замінено на липучки, а гудзики – на магнітні защипи. А компанія Adidas випустила колекцію кросівок із переробленого поліестеру, зібраного в океані у берегів Мальдівських островів.

Ukrainian Fashion Week

У світі дедалі більшає брендів одягу і взуття, які винаходять і запроваджують нові, революційні технології виробництва і рослинні матеріали задля зниження негативного впливу модної індустрії на екологію та сприяння сталому розвитку планети.

Ukrainian Fashion Week

Ще одне цікаве спостереження – байєри в Європі почали виключати бренди зі списку своїх преференцій якраз виходячи з того, що ті не вписуються в концепт сталого розвитку, з різних причин. Наприклад, через безвідповідальне виробництво чи неналежне поводження з тваринами.

Ukrainian Fashion Week

Ukrainian Fashion Week засновано в 1997 році. Він став першим тижнем prêt-à-porter на теренах Східної Європи. Подія відбувається двічі на рік та повністю відповідає світовим стандартам проведення тижнів моди. І щосезону збирає понад 60 учасників, акредитує понад 200 українських і зарубіжних ЗМІ та приймає понад 15000 гостей.

Ukrainian Fashion Week

«Пріоритети у веденні бізнесу змінюються. Український бізнес і зокрема фешн також намагається бути в тренді і дотримуватись принципів сталого розвитку. Насправді, іншого вибору вже не існує», – акцентує Клавдія Шевелюк і надихає учасників на нове усвідомлення, трансформації і позитивні зміни.