Лес

Ірландія планує висадити 440 млн дерев до 2040 року

Уряд країни заявив, що протягом наступних двох десятиліть в Ірландії висаджуватимуть 22 млн дерев щороку, а загалом до 2040 року – 440 млн. Це передбачено планом боротьби зі зміною клімату. У ньому викладені основні дії, до яких вдасться Міністерство сільського господарства. Ірландія хоче бути вуглецево-нейтральною до 2050 року.

The Irish Times повідомляє, що на 8 000 га буде висаджено 70% хвойних і 30% широколистяних дерев. План дій передбачає розширення лісопосадок і раціональне використання ґрунтів для забезпечення скорочення викидів вуглецю від землекористування в період з 2021 по 2030 роки і наступні роки.

Ключова частина плану – переконати фермерів виділити деякі зі своїх угідь для посадки дерев. І поки що ентузіазму серед них не спостерігається. Організовані урядом зустрічі проводяться по всій країні, щоб спонукати громади підтримати цілі.

Окрім того, згідно з цим планом, передбачається збільшення кількості електромобілів (електромобілів) у середньому на 100 000 на рік упродовж наступного десятиліття – до майже 1 млн до 2030 року.

Днями стало відомо, що Ірландії загрожує сильна повінь через зміни клімату. Про це свідчать результати аналізу записів з 3738 станцій вимірювання паводків по всій Європі, зроблені в період з 1960 по 2010 рік.

А в січні цього року в Північній Ірландії ураган Доріс, який також є наслідком кліматичних змін, пошкодив дерева на алеї, де знімали фрагменти культового серіалу «Гра престолів».

 

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками

фото: unsplash.com