Оскар 2019

Оскар 2019. Свідома мода на червоній доріжці

Американська кіноакадемія вкотре вручила премії «Оскар». На червоній доріжці зірки сяяли в найкращих своїх вбраннях. Утім дві з них – Лаура Харрієр і Даніель Макдональд –  вирізнялись… Актриси стали послами цьогорічної кампанії Red Carpet Green Dress (RCGD), що просуває етичну й екологічну моду на церемоніях вручення омріяних у кіносвіті статуеток.

За повідомленнями The Hollywood Reporter і RCGD, Лаура Харрієр була одягнена у сукню Louis Vuitton з синього шовку ТARONI SPA, сертифікованого за Глобальними стандартами органічного текстилю (GOTS). Окрім того, вбрання розшите скляними намистинками, кристалами Swarovski і блискітками Vermont Paris, які також відповідають стандартам – Standard 100 by Oeko-Tex, що маркують їх як нешкідливий текстиль.

Макдональд, яка відома за ролями у стрічках «Bird Box» і «Dumplin», одягла червону сукню від  Christian Siriano. Цікаво, що яскравий колір сукні забезпечив рослинний барвник, а рукави зроблено з переробленого тюлю.

Оскар 2019

У прес-релізі RCGD ідеться про те, що екологічна, етична і стала мода може бути красивою. Екологічно чистий одяг, відповідно до вимог RCGD, має бути виготовлений зі сталих матеріалів. Серед них – органічні, перероблені або повторно використовувані тканини, природні барвники. Тобто акцент робиться на екологічно та соціально відповідальному дизайні та мінімальному впливі на навколишнє середовище.

RCGD заснована 2009 року за ініціативою еко-активістки і громадської діячки Сюзі Еміс Кемерон, яку надихнув прес-тур фільму її чоловіка Джеймса Кемерона «Аватар».

Цьогоріч  RCGD виповнюється 10 років. На честь ювілею за критеріями сталості слідкуватиме новий партнер RCGD – Good On You, провідна світова рейтингова система і відповідний мобільний додаток.

Читайте також: Мода на сталість. Стелла МакКартні очолила fashion-індустрію в боротьбі за довкілля

 

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво

Фото: oscars.org, twitter.com/GoodOnYou_App