Шторы IKEA

IKEA випустить штори, які очищують повітря

2020 року шведський ритейлер меблів і товарів для дому ІКЕА випустить у продаж штори GUNRID, які допомагатимуть очищувати повітря у кімнаті. Спеціальні оздоблення надають тканинам специфічні якості та властивості, завдяки яким штори працюватимуть за принципом фотосинтезу. Зокрема, забруднення руйнуватиметься при контакті зі світлом. Ба більше, процес активується як зовнішнім, так і внутрішнім світлом.

«ІКЕА взяла на себе зобов’язання зробити свій внесок у чисте повітря, активно скорочуючи забруднення повітря, а також допомагаючи людям очищати повітря у своїх оселях», – йдеться у прес-релізі компанії. У компанії сподіваються, що окрім очищення повітря в оселях GUNRID підвищить поінформованість людей про забруднення повітря та надихне на зміни в поведінці, побутових звичках.

Як заявила Лена Пріпп-Ковач, керівник підрозділу сталого розвитку Inter IKEA Group, GUNRID – перший продукт, вироблений за цією унікальною технологією. У майбутньому її буде застосовано у виробництві інших текстильних виробів.

IKEA працювала над розробкою технології спільно з університетами Європи і Азії, новаторами. «Для мене важливо працювати над продуктами, які вирішують актуальні проблеми. Текстиль використовується у всіх будинках, і, створюючи завісу для очищення повітря, ми створюємо доступне і компактне рішення для очищення повітря, яке до того ж робить будинок красивішим», – каже Маурісіо Аффонсо, розробник продукції в IKEA Range & Supply.

Забруднення повітря є глобальною проблемою, особливо в мегаполісах. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 90% людей по ​​всьому світу дихають забрудненим повітрям, що приводить до 8 млн смертей на рік.

Упродовж багатьох років IKEA знижувала забруднення повітря від своєї діяльності, відмовляючись від небезпечних хімічних речовин і скорочуючи викиди в атмосферу. Минулого року IKEA ініціювала кампанію Better Air Now! Вона спрямована на перетворення рисової соломи – залишків врожаю рису, які зазвичай спалюють і через те забруднюють повітря, – на нове джерело поновлюваного матеріалу для продукції ІКЕА.

Компанія також взяла на себе зобов’язання стати кліматично позитивною до 2030 року, скоротивши загальний кліматичний слід у середньому на 70% для кожного продукту (у порівнянні з 2016 роком).

«Ми знаємо, що не існує єдиного рішення для вирішення проблеми забруднення повітря. Ми працюємо на довгострокову перспективу заради позитивних змін, щоб люди могли жити більш здоровим і сталим життя», – каже Лена Пріпп-Ковач.

Читайте також: IKEA доставлятиме товари тільки на електромобілях

IKEA заснована 1943 року у Швеції. Нині магазини найбільшого у світі виробника і продавця предметів інтер’єру відвідують 838 млн покупців на рік, понад 2,35 млрд – відвідувачі IKEA.com. Стратегічний партнер і найбільший франчайзі IKEA – Ingka Group, яка керує 367 магазинами IKEA в 30 країнах.