Мода на сталість. Стелла МакКартні очолила fashion-індустрію в боротьбі за довкілля

Дизайнерка Стелла МакКартні, яка відома своєю активною позицією в галузі сталого розвитку, стала капітаном кампанії ООН, спрямованої на боротьбу з негативним екологічним і кліматичним впливом індустрії моди на довкілля. До неї долучаються великі бренди.

«У нас залишилося не так багато часу на те, щоб змінити щось. Але я щиро вірю, що це можливо», – цитує дизайнерку видання The Guardian. Дуже важливо, за словами МакКартні, аби її підтримали провідні гравці.

У грудні 2018 року на конференції ООН зі зміни клімату COP 24 у польському місті Катовіце 43 представники індустрії моди, міжнародні виробники модних речей і аксесуарів підписали Хартію модної індустрії за збереження клімату (Fashion Industry Charter for Climate Action). Серед них – Burberry, H&M, Esprit, Guess, Gap, Hugo Boss, Adidas, Levi Strauss & Co, Mammut Sports Group AG, PVH Corp. і Puma. Остання, до речі, прийняла рішення виробляти свою продукцію у цехах, що працюють на поновлюваних джерелах енергії.

Документ створено на основі Паризької угоди ООН з клімату і його мета – виконання зобов’язань зі скорочення вуглецевого сліду всією індустрією моди на 30% до 2030 року та досягнення повної вуглецевої нейтральності до 2050 року. Йдеться про перегляд усіх етапів в ланцюжку виробництва, збуту і переробки модної продукції. Зокрема, про необхідність використання альтернативних еко-матеріалів і чистого транспорту, продовження життя виробів, підвищення грамотності споживачів тощо. Перші робочі групи почнуть роботу в січні 2019 року.

На думку Стелли МакКартні, мінлива мода відповідальна за левову частку впливу на навколишнє середовище, отже виробники є найбільш важливим елементом у досягненні реальних змін. За деякими підрахунками, на індустрію моди доводиться приблизно 10% від загальної кількості викидів вуглекислого газу в світі.

 

@stellamccartney on Instagram

«Кому цікаво говорити про модний колір сезону або наступній It bag? Розмова про сталість – єдине, що мене цікавить нині. Перспектива розробки альтернатив шкіри в лабораторних умовах – ось тема, яку вважаю найбільш прибавливою». Стелла МакКартні

Водночас зі стартом роботи над цією програмною дизайнерка запустила нову благодійну платформу під назвою Stella McCartney Cares Green задля просування і підтримку ідей сталого розвитку серед спеціалістів модної промисловості.

 

Ціль 12. Відповідальне споживання
Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

Фото: Brunel Johnson on Unsplash