Грета Тунбер добилась выделения бюджета ЕС на борьбу с климатическими изменениями

Школярка зі Швеції змусила ЄС виділити мільярди на боротьбу з кліматичними змінами

Починаючи з 2021 року, Євросоюз присвятить чверть свого бюджету вирішенню кліматичної кризи. «Кожен четвертий євро, витрачений із бюджету ЄС, піде на заходи з пом’якшення наслідків кліматичних змін», – заявив президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер у Брюсселі.

Відповідна заява пролунала на заході Civil Society for rEUnaissance за участю шістнадцятирічної школярки зі Швеції Ґрети Тунберг, яка здобула світову славу як еко-активістка. Раніше Ґрета Тунберг влаштувала акцію протесту, вимагаючи від влади Швеції відреагувати на зміни клімату. Також вона відвідала світовий саміт у польському Катовіце і швейцарському Давосі, де привернула увагу світових лідерів і бізнес-лідерів до проблеми глобального потепління. Дівчину підтримали школярі з інших країн.

«Якщо ви досі вважаєте, що ми витрачаєм дорогоцінний для навчання час, дозвольте нагадати вам, що наші політичні лідери втратили десятки років на бездіяльність й ігнорування проблеми глобального потепління. Оскільки часу на бездіяльність вже не залишилось, ми взяли ситуацію у свої руки», – заявила школярка. Вона вкотре адресувала своє послання до політиків і урядів, закликавши їх до дій задля майбутніх поколінь, до відповідальності.

У Брюсселі дівчина стояла поруч із президентом Європейської комісії, коли той сказав, що ЄС почув вимоги молодих людей і зобов’язався виділити сотні мільярдів доларів упродовж наступних семи років, щоб пом’якшити наслідки глобального потепління на планеті.

ЄС також має скоротити до 2030 року викиди парникових газів на 40% від рівня 1990 року. Втім, на думку Ґрети Тунберг, цього недостатньо: «До 2030 року потрібно мінімум 80% скорочення».

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату