google

Google будує безвуглецеві кампуси Bay View

Упродовж минулих тижнів технологічний гігант розпочав підготовку до будівництва нового об’єкта площею 1,1 млн квадратних футів, що стане найбільшим будівельним проєктом компанії. Новий кампус Bay View втілює концепцію безвуглецевості. Об’єкт розташовано всього за кілька миль на схід від штаб-квартири в Маунтін-В’ю, Каліфорнія.

За даними Environmental Leader, кожна з трьох будівель Bay View матиме дах із сонячних панелей із мозаїчними, схожими на гальку фотоелектричними елементами, побудованими з унікального текстурованого скла для запобігання відблиску. Під будинками в землі встановлено тисячі бетонних стовпів, призначених для зберігання геотермальної енергії для використання як опалення.

Bay View зазнав багатьох переосмислень за останні півтора десятиліття. У неділю агентство Bloomberg повідомило, що будівництво наближається до завершення, а також про попередні плани відкрити його для «обмеженої кількості» працівників у січні, якщо дозволить пандемія.

Bay View – одна з багатьох ініціатив Google, спрямованих на досягнення «24/7 безвуглецевої енергії до 2030 року» – цілі, оголошеної компанією у вересні минулого року.

Environmental Leader зауважує, що багато компаній дотримуються принципу вуглецевої нейтральності. Але Google вже досяг цього, починаючи з 2017 року, компенсувавши споживання електроенергії на викопному паливі покупкою відновлюваної енергії.

Проте компанія йде ще далі, намагаючись відійти від компенсації викидів вуглецю до роботи на дійсно безвуглецевій основі. З цією метою Google вкладає великі кошти у декарбонізацію своїх офісів, центрів обробки даних та хмарних центрів.

До 2030 року Google прагне працювати на безвуглецевій енергії будь-де і будь-коли. «Це означатиме, що кожен електронний лист, який ви надсилаєте через Gmail, кожне запитання, яке ви задаєте в пошуку Google, кожне відео на YouTube, яке ви дивитеся, і кожен маршрут, який ви обираєте за допомогою Google Maps, щогодини та щодня отримує екологічно чисту енергію», – каже технологічний гігант.

Читати також: