Автомобили на улицах города

UNEP складає рекомендації, як знижувати температуру в містах за допомогою самої природи

Програма ООН з довкілля (UNEP) складає рекомендації, як знижувати температуру в містах за допомогою самої природи – озеленювати фасади, вкривати будинки білими дахами і садами. Наразі вона збирає по всьому світу кращі ініціативи зі сталого охолодження.

«Завдяки системі об’єднаних між собою зелених насаджень, а також озеленення фасадів і дахів і належного проектування будівель, міста можуть домогтися істотного зниження температури», – вважає представниця ЮНЕП Мартіна Отто.

Під егідою UNEP створена «Коаліція за прохолоду», яка має прискорити перехід до сталого охолодження. Її мета – допомогти країнам інтегрувати процес охолодження в свої національні плани по боротьбі зі зміною клімату.

Експерти впевнені, що нові «природні підходи» знизять витрати на охолодження, сповільнять викиди парникових газів, допоможуть містам адаптуватися до наслідків зміни клімату, сповільнять темпи втрати біорізноманіття та, найголовніше, забезпечать захист здоров’я населення.

Наша планета продовжує стрімко нагріватися. Багато її жителів, особливо в містах, страждають від спекотної жари і навіть помирають від теплових ударів. Стандартне рішення для охолодження в містах – кондиціонери, проте це призводить до негативних наслідків. Адже сприяє глобальному потеплінню.

За даними UNEP, сьогодні кондиціонери мають лише 8% з 2,8 млрд людей, які проживають там, де середньодобова температура становить вище 25 С. Прогнозується, що число використовуваних охолоджувальних пристроїв зросте з 3,6 млрд нині до 9,5 млрд до 2050 року. Якби кондиціонери були у всіх, хто їх потребує, а не тільки у тих, хто може їх собі дозволити, то до 2050 року їх було б 14 млрд, що загрожує потужними викидами парникових газів.

Читайте також: