Центральный парк с производящими энергию «деревьями» в Хошимин

У Хошиміні побудують парк із «деревами», що генерують енергію

Лабораторія Vision Architecture і австралійськи дизайнери з Aspect Studios виграли міжнародний конкурс на розробку нового Центрального парку для міста Хошимін у В’єтнамі. На 16 гектарах площі з’являться пішохідні доріжки, сталі й футуристичні «деревовидні» конструкції, для укриття від сонця чи дощу, для збирання води і виробництва сонячної енергії.

Парк розташовано у місці, де раніше була перша залізнична станція в Південно-Східній Азії. За інформацією Іnhabitat, новий дизайн збереже пишний зовнішній вигляд свого попередника, додавши старому на цьому місці парку більшої функціональності, у тому числі – скульптурні сади, художні галереї на відкритому повітрі, водні об’єкти, павільйони для музичних і театральних вистав, скейт-парк, спортивні зони та ігрові майданчики.

З метою підвищення енергоефективності Центрального парку, будуть встановлені три типи екологічно чистих споруд. Кожен з них імітуватиме «штучні рослини» і «дерева». «Дерева для очищення води» збиратимуть дощову воду для повторного використання, зрошення, питних фонтанів і пожежних гідрантів. «Дерева вентиляції» генеруватимуть свіже повітря і сприятимуть зменшенню ефекту міського «теплового острова», а «сонячні дерева» будуть оснащені кутовими сонячними батареями для генерації відновлюваної енергії для живлення зарядних док-станцій, інформаційних екранів і системи wi-fi в парку.

Футуристический парк в Хошимине

Будівництво парку за новим проектом розпочнеться 2020 року.

Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура
Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад

фото: LAVA