Варшава

В’їзд у центр Варшави планують дозволити лише автівкам із нульовими викидами

Очільник Варшави Рафал Трясковський розглядає можливість створення зони в центрі міста, доступної для в’їзду лише автівок, що не забруднюють повітря. На думку міського голови, така зона може охоплювати Старе місто чи Королівський тракт – історичну дорогу з Старого міста в південні передмістя Варшави, де зараз розташований цілий ряд історичних будівель. Про це повідомляє Хмарочос із посиланням на видання Transport Publiczny.

«Я хотів би розпочати дискусію про зону, доступну лише для автомобілів з нульовими викидами. Це суперечливий дискурс, на це потрібен час», – каже Рафал Трясковський. Першим кроком можуть стати автобуси з нульовими викидами, які повинні курсувати по Краківському передмістю, одній з найпрестижніших вулиць Варшави і популярному місці для прогулянок.

Нині у столиці зареєстровано півтора мільйони автомобілів. Зокрема, на 1000 жителів зареєстровано 859 транспортних засобів, а це набагато більше, ніж у будь-якій столиці ЄС.  На думку мера, для покращення екологічної ситуації недостаньо інвестицій у рейковий транспорт. Потрібен комплексний підхід, який включатиме збільшені плати за паркування і підвищення штрафів за некоректне паркування.

Крім того, на думку Трясковського, в місто щодня заїздить забагато автомобілів. При цьому переваг для користувачів громадського транспорту недостатньо. Тож у 2020 році в Варшаві планують створити більше смуг громадського для транспорту. Мер пообіцяв незабаром запропонувати план перетворення центру міста, який має зробити Варшаву зеленішою і менш «забетонованою».

Читайте також:

фото: unsplash.com